Yorgunken Çocuklarınızla Vakit Geçirebileceğiniz Aktiviteler

Yorgunken Çocuklarınızla Vakit Geçirebileceğiniz Aktiviteler

Çok yorgunum ama çocuğum oyun oynamak istiyor.

Yorgunken çocuklarımı nasıl eğlendirebileceğimi bilmiyorum.

Çocuğumu eğlendirmek istiyorum ama öyle yorgunum ki parmağımı kaldıracak halim yok.

İşte hemen her anne babanın sıkça kurduğu cümleler!

Anne babalar hem ev hem de iş sorumluluklarının ardından çocuklarıyla oynamak için vakit bulamıyorlar. Bu nedenle hem suçluluk duygusu yaşıyor hem de çocukların vakit geçirmesi için tablet ya da TV’lere başvurarak suçluluk duygularını büyütüyorlar. Sizin için hem dinlenebileceğiniz hem de çocuklarınızın oyun oynamasını sağlayabileceğiniz aktiviteleri bir araya getirdik.

Doktorculuk Oynayın

Siz hasta olup uzanırken, çocuğunuz da doktor olsun. Böylece hem uzanıp dinlenebilir hem de çocuğunuzla oynayarak keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Okuma Zamanı

Çocuklarınızla vakit geçirmek için fiziksel aktivitelere ihtiyacınız yok. Onun ilgisini çekebilecek bir kitap kapın ve çocuğunuzu yanınıza alın. Hem kitap okuyup hem de sohbet ederek kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Jüri Olun

Oturarak puan vermek için çok fazla enerjiye ihtiyacınız olmayacaktır. Çocuklarınız dans etsin siz de jüri olarak danslarını değerlendirin ve puan verin.

Hazine Avı

Evin ya da odanın bir yerine bir eşyayı gizleyin. Çocuğunuzdan bu eşyayı bulmasını isteyin. O eşyayı ararken sıcak ya da soğuk diye yönlendirmelerde bulunabilir, üstelik bunu isterseniz uzanarak isterseniz oturarak yapabilirsiniz.

Lazer

Kedi sahiplerinin sıkça yaptığı aktivitelerden biri küçük bir lazer ile kediyi oynatmaktır. Biraz tuhaf gelse de çocuğunuzun enerjisini harcaması için lazerden yardım almak, hem sizin yorgunluğunuza iyi gelecek hem de çocuğunuz iyi vakit geçirecek.

Dışarıya Çıkın

Hiç enerjiniz yokken dışarı çıkma fikrine sıcak bakmayabilirsiniz. Ama çocuklarınızın dış mekanda enerjilerini daha güzel harcayacaklarını ve onlar oynarken oturabileceğinizi bilmek fikrinizi değiştirebilir. Çocuklarınızı varsa bahçenize yoksa en yakın parka götürün. Onlar yaşıtlarıyla oynarken siz de onları görebileceğiniz bir noktaya oturun. Ayaklarınızı çimenlere basın ve rahatlayın.