Yorgunken Çocuklarınızla Vakit Geçirebileceğiniz Aktiviteler

Çok yorgunum ama çocuğum oyun oynamak istiyor.

Yorgunken çocuklarımı nasıl eğlendirebileceğimi bilmiyorum.

Çocuğumu eğlendirmek istiyorum ama öyle yorgunum ki parmağımı kaldıracak halim yok.

İşte hemen her anne babanın sıkça kurduğu cümleler!

Anne babalar hem ev hem de iş sorumluluklarının ardından çocuklarıyla oynamak için vakit bulamıyorlar. Bu nedenle hem suçluluk duygusu yaşıyor hem de çocukların vakit geçirmesi için tablet ya da TV’lere başvurarak suçluluk duygularını büyütüyorlar. Sizin için hem dinlenebileceğiniz hem de çocuklarınızın oyun oynamasını sağlayabileceğiniz aktiviteleri bir araya getirdik.

Doktorculuk Oynayın

Siz hasta olup uzanırken, çocuğunuz da doktor olsun. Böylece hem uzanıp dinlenebilir hem de çocuğunuzla oynayarak keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Okuma Zamanı

Çocuklarınızla vakit geçirmek için fiziksel aktivitelere ihtiyacınız yok. Onun ilgisini çekebilecek bir kitap kapın ve çocuğunuzu yanınıza alın. Hem kitap okuyup hem de sohbet ederek kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Jüri Olun

Oturarak puan vermek için çok fazla enerjiye ihtiyacınız olmayacaktır. Çocuklarınız dans etsin siz de jüri olarak danslarını değerlendirin ve puan verin.

Hazine Avı

Evin ya da odanın bir yerine bir eşyayı gizleyin. Çocuğunuzdan bu eşyayı bulmasını isteyin. O eşyayı ararken sıcak ya da soğuk diye yönlendirmelerde bulunabilir, üstelik bunu isterseniz uzanarak isterseniz oturarak yapabilirsiniz.

Lazer

Kedi sahiplerinin sıkça yaptığı aktivitelerden biri küçük bir lazer ile kediyi oynatmaktır. Biraz tuhaf gelse de çocuğunuzun enerjisini harcaması için lazerden yardım almak, hem sizin yorgunluğunuza iyi gelecek hem de çocuğunuz iyi vakit geçirecek.

Dışarıya Çıkın

Hiç enerjiniz yokken dışarı çıkma fikrine sıcak bakmayabilirsiniz. Ama çocuklarınızın dış mekanda enerjilerini daha güzel harcayacaklarını ve onlar oynarken oturabileceğinizi bilmek fikrinizi değiştirebilir. Çocuklarınızı varsa bahçenize yoksa en yakın parka götürün. Onlar yaşıtlarıyla oynarken siz de onları görebileceğiniz bir noktaya oturun. Ayaklarınızı çimenlere basın ve rahatlayın.

Hakkımızda

Konya’da 2 şubemiz ve Ankara’da 1 şubemizde bulunduğumuz ilin önde gelen psikologları ve pedagogları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Yüksek problem çözme yeteneği ve bireye özel çözüm yöntemlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Tüm danışanlarımızın sorunlarını çözmek için alanında tecrübeli, uzman psikolog ve pedagog ataması yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Yasal Uyarı!

www.pedagogkonya.com bulunan tüm içerikler www.pedagogkonya.com’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. www.pedagogkonya.com’da yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. www.pedagogkonya.com sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. www.pedagogkonya.com site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. www.pedagogkonya.com sitemizde Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Google Yorumlarımız

şevval savul
şevval savul
04/01/2024
Uzman çocuk psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve pedogog arayışlarınızda güvenle tercih edilecek profesyonel bir kurum.
sevim erman
sevim erman
31/12/2023
Uzman psikologların bulunduğu,oyun terapisi ve çocuk testleri alanında profesyonel hizmet verilen bir kurum.
ali erman
ali erman
10/12/2023
İyi hizmet veren kaliteli bir kurum.Tebrikler…
ÖMER GİRGİN
ÖMER GİRGİN
26/11/2023
Pedagog, çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi konusunda uzmanların olduğu profesyonel kurum.
Muammer Gümüş
Muammer Gümüş
23/11/2023
Konya'da alanında uzman tek klinik. Doktor tavsiyesi üzerine uzun süre pedagog arayışında bulunduk. Sonunda Psikonu bulduk. 8 seans pedagog randevumuzun ardından şuan çocuğumuz çok iyi çok şükür.
Gülümseyen Depresyon
Gülümseyen Depresyon
28/05/2023
Çocuklarınıza çocuk psikoloğu arayışınızda güvenle tercih edeceğiniz bir kurum.
Canan Öztürk
Canan Öztürk
22/09/2021
Konya'nın en iyi yeri yazanlar hepsini tek tek denemiş mi merak ediyorum. Sağlıkla ilgili bir konuda bu kadar faydasız yorumlar bırakmakla neye hizmet ediyorsunuz. Ismarlama yorumlar çok belli oluyor.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024 Psikon Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya. Designed By Furkan Reklam Ajansı