Travma & Emdr Tedavisi

EMDR Terapisi Nedir? Travma Tedavisi En İyi Terapist Konya

EMDR genel olarak tüm travma türlerinde ortak olarak kullanılan bir psikoterapi tekniğidir. Üzerinde fazla sayıda bilimsel araştırma yapılarak travma tedavilerinde bütünleyici etkinliği kanıtlanmış bir terapi ve tedavi metodu olarak da bilinmektedir. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası ortamda bireylerin psikolojik stresten ve ruhsal travmalarından kurtulması sağlamıştır. Bilimsel araştırmalar sonucu tedavinin en büyük etkeni telkinden çok beynin bilgiyi işleme sürecini düzeltmeye yönelik bir tedavi biçimi olmasıdır.

Travma sırasında beynin bilgiyi düzenleme süreci bozulmakta böylece hisler, duygular ve yapılan hareketlerin uyarımları ilgili bölüme bütün olarak aktarılamamaktadır. Bu bölümde adlandırılamaz bilgiler oluşmasına neden olmaktadır. Durum sinir sisteminde kilitlenmelere neden olarak sinir sistemi problemlerine yol açmaktadır. EMDR terapisinde bu bilgilerin tekrar toplanarak yarım kalan bilgiler düzenlenmekte ve beynin bilgiyi işleme süreci yeniden başlatılarak bilgi bütünlüğü sağlanır.

EMDR Terapisi Konya EMDR Tedavisi
Travma tedavisi Konya

Böylelikle tüm olayın hatırlanma niteliği değişmekte ve kötümser bilgiler yok olmaya başlarken normal ve olumlu bilgiler daha da netleşmektedir. EMDR tedavisindeki kişide oluşan bu değişim EMDR terapistlerimizin konuşma ve yönlendirmelerinden çok çocuğun ve bireyin kendisi ile alakalı ve tamamen zihninin içinde gerçekleşmektedir. Böylece terapistlerimizce anıların düzenlenmesi ve sinir sisteminin onarımı sağlanmaktadır. Travma tedavisinde Konya’da alanında sertifikalı, uzman ve yüksek lisans yapmış pedagog ve psikologları bünyesinde barındıran firmamız sizlere sinir bozukluğu, travma ve EMDR uygulamalarında en başarılı firmalardan biri olmayı başarmıştır.

EMDR terapilerimizde ve travmada üç yönlü çözüm uygulamakta geçmişteki travmaların günümüze duyarsızlaştırarak daha düzenli ve olumlu olarak yansımasını sağlayarak ilerisi için daha huzurlu, güvenli ve mutlu çocuklar ve bireyler yetişmesine yardımcı olmaktayız. Sizde çocuklarımızda, gençlerimizde ve bireylerde oluşan travmalar için bize başvurabilir ve gerekli bilgileri alarak travma ve EMDR terapisi desteği alabilirsiniz.