Travma & Emdr Tedavisi

EMDR Terapisi Nedir? Travma Tedavisi En İyi Terapist Konya

EMDR genel olarak tüm travma türlerinde ortak olarak kullanılan bir psikoterapi tekniğidir. Üzerinde fazla sayıda bilimsel araştırma yapılarak travma tedavilerinde bütünleyici etkinliği kanıtlanmış bir terapi ve tedavi metodu olarak da bilinmektedir. Bugüne kadar ulusal ve ulusarası ortamda bireylerin psikolojik stresten ve ruhsal travmalarından kurtulması sağlamıştır. Bilimsel araştırmalar sonucu tedavinin en büyük etkeni telkinden çok beynin bilgiyi işleme sürecini düzeltmeye yönelik bir tedavi biçimi olmasıdır.

Travma sırasında beynin bilgiyi düzenleme süreci bozulmakta böylece hisler, duygular ve yapılan hareketlerin uyarımları ilgili bölüme bütün olarak aktarılamamakla birlikte bu bölümde adlandırılamaz bilgiler oluşmasına neden olmakta ve bu durum sinir sisteminde kilitlenmelere neden olarak sinir sistemi problemlerine yol açmaktadır. EMDR terapisinde bu bilgilerin tekrar toplanarak yarım kalan bilgiler düzenlenmekte ve beynin bilgiyi işleme süreci yeniden başlatılarak bilgi bütünlüğü sağlanır.

EMDR Terapisi Konya EMDR Tedavisi
Travma tedavisi Konya

Böylelikle tüm olayın hatırlanma niteliği değişmekte ve kötümser bilgiler yokolmaya başlarken normal ve olumlu bilgiler daha da netleşmektedir. EMDR tedavisindeki kişide oluşan bu değişim EMDR terapistlerimizin konuşma ve yönlendirmelerinden çok çocuğun ve bireyin kendisi ile alakalı ve tamamen zihninin içinde gerçekleşmektedir. Böylece terapistlerimizce anıların düzenlenmesi ve sinir sisteminin onarımı sağlanmaktadır. Travma tedavisinde Konya’da alanında sertifikalı, uzman ve yüksek lisans yapmış pedagog ve psikologları bünyesinde barındıran firmamız sizlere sinir bozukluğu, travma tedavisi ve EMDR tedavisi uygulamasında en başarılı firmalardan biri olmayı başarmıştır.

EMDR terapilerimizde ve travma tedavilerimizde üç yönlü tedavi uygulamakta geçmişteki travmaların günümüze duyarsızlaştırarak daha düzenli ve olumlu olarak yansımasını sağlayarak ilerisi için daha huzurlu, güvenli ve mutlu çocuklar ve bireyler yetişmesine yardımcı olmaktayız. Sisde çocuklarımızda, gençlerimizde ve bireylerde oluşan travmalar için bize başvurabilir ve gerekli bilgileri alarak travma tedavisi ve EMDR terapisi desteği alabilirsiniz.