Psikolog Seans Ücretleri Ne Kadar?

Psikoloğa gitmek, eskiden insanlarda negatif düşüncelere ve ön yargılara neden olabilirken günümüzde bu yanlış düşüncenin nihayet sona erdiğini söyleyebiliriz. İnsanlar grip olduklarında, vücutlarındaki uzuvlardan biri rahatsızlandığında nasıl bir doktora başvurmaları gerektiğini biliyorlarsa artık, psikolojik sorunlarında, çözemedikleri duygusal problemlerinde de psikoloğa gitmeleri gerektiğini daha derinden kavrıyorlar. Psikoloğa gitmenin önemi her geçen gün daha da anlaşılır oluyor.

Kişi, psikoloğa gitmeye karar verdiğinde elbette bütçesini de düşünüyor. Bu noktada en çok sorulan soru da psikolog seans ücretleri oluyor? Çünkü devlet hastanelerinde ve devlete bağlı merkezlerde görev alan psikologların yanı sıra, özel sektörde de bu alanda çalışan birçok profesyonel bulunuyor. Özel psikolog seans fiyatları, devlet hastanesine ya da merkezlerine gitmeyi tercih etmeyen kişilerin aklında soru işareti yaratıyor. Elbette psikolog seans fiyatları hem şehre, hem ihtiyaca hem de seneye göre değişiklik gösteriyor. Örneğin psikolog seans ücretleri 2020 ile psikolog seans ücretleri 2019 arasında tüm giderlerde olduğu gibi farklılıklar bulunuyor.

Özel hastanelerde ve özel merkezlerde ulaşılabilen, klinik ya da bireysel ofislerde sağlanabilen psikoterapi hizmeti kalitesine göre farklı ücretlendirmelere tabi tutuluyor. Ancak psikolog seans ücretleri için belli bir düzenleme bulunmuyor. Bu da fiyatların hemen her farklı faktör ile değişim göstermesine ve psikolojik destek almak isteyen kişilerin bu durum yüzünden aklının karışmasına neden oluyor.

Şehirler arasındaki farklılıklar da psikolog seans ücretleri ne kadar sorusuna farklı cevaplar vermemizi sağlıyor. Örneğin İstanbul’da psikolog seans fiyatları psikoloğun ya da çalıştığı merkezin bulunduğu semte göre farklılıklar gösterebiliyor. Lüks semtlerde örneğin Nişantaşı psikolog ücretleri 1500 TL gibi rakamlara ulaşabilirken Ümraniye psikolog ücretleri 200 TL’ den başlayabiliyor. Psikolog Ankara seans fiyatları ile İzmir psikolog seans fiyatları da yine bu açıdan bakıldığında oldukça farklı olabiliyor.

Konya Psikolog Seans Ücretleri

Psikoloğa gitmeye karar veren kişiler, özel hastane psikolog seans ücretleri dışında yaşayacakları süreçle ilgili farklı detayları da merak ediyor. Örneğin psikolog seansları kaç dakika sürer, seansların periyodu nasıldır soruları da sorulabiliyor. Kişi psikolojik sorunları ya da duygusal problemleri için alacağı desteğin sürecini de merak ederek psikolog seansları kaç günde bir yapılır sorusunu da aklından geçiriyor.

Elbette psikolog tek seans ile sonlanabilecek bazı spesifik ve nadir konuları ele alabiliyor. Çoğu psikolog yaklaşık 3 aylık bir terapi sürecini öngörmekle beraber, bu sürecin danışanın yaşadığı soruna, bu sorunun temelinde yatan problemin çözümüne ve danışanın süreçteki işbirliğine bağlı olarak değişebileceğini de düşünüyor. Bu nedenle terapi sürecinin ücreti değişkenlik gösteriyor. Birçok psikolog seansları haftada bir yapmayı uygun buluyor. 40 – 50 ya da 60 dakika olarak değişebilen seanslar günümüzde online olarak da yapılabiliyor.

Elbette tipik ve geleneksel bir psikolog seans ücreti ile psikolog seans ücretleri online olarak gerçekleştiğinde farklı ücretlerden bahsedilmesine neden olabiliyor. Psikologlar ve seans ücretleri, psikoloğun alanına, tecrübesine ve başarı oranına göre değişebiliyor. Örneğin uzman klinik psikolog seans ücretleri ile, uzman psikolog seans ücretleri ve yeni mezun psikolog seans fiyatları birbirinden farklı olabiliyor. Psikolog alanında uzmanlaştıkça ve tavsiye, öneri yoluyla daha çok kişiye ulaştıkça bu kişiye ayrılması gereken bütçe de çoğalıyor.

Daha önce hiçbir şekilde psikolojik destek almamış kişiler, psikolog seansları nasıl olur sorusunun yanı sıra psikolog bir seansta neler sorar sorusunu da soruyor. Psikoloğa gitmek işe yarar mı sorusunun cevabını bulmak için Konya uzman psikolog tavsiyesi konusunda araştırmalar yapıyor. Psikon Terapi, uzman klinik psikologları ve alanında uzmanlaşmış kadrosuyla sorunlarınıza psikolojik destek vermek için sizleri bekliyor.

Hakkımızda

Konya’da 2 şubemiz ve Ankara’da 1 şubemizde bulunduğumuz ilin önde gelen psikologları ve pedagogları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Yüksek problem çözme yeteneği ve bireye özel çözüm yöntemlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Tüm danışanlarımızın sorunlarını çözmek için alanında tecrübeli, uzman psikolog ve pedagog ataması yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Yasal Uyarı!

www.pedagogkonya.com bulunan tüm içerikler www.pedagogkonya.com’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. www.pedagogkonya.com’da yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. www.pedagogkonya.com sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. www.pedagogkonya.com site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. www.pedagogkonya.com sitemizde Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Google Yorumlarımız

Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
14/03/2024
Konya çocuk psikoloğu pedagogu aile psikoloğu olarak şiddetle öneririm
şevval savul
şevval savul
04/01/2024
Uzman çocuk psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve pedogog arayışlarınızda güvenle tercih edilecek profesyonel bir kurum.
sevim erman
sevim erman
31/12/2023
Uzman psikologların bulunduğu,oyun terapisi ve çocuk testleri alanında profesyonel hizmet verilen bir kurum.
ali erman
ali erman
10/12/2023
İyi hizmet veren kaliteli bir kurum.Tebrikler…
ÖMER GİRGİN
ÖMER GİRGİN
26/11/2023
Pedagog, çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi konusunda uzmanların olduğu profesyonel kurum.
Muammer Gümüş
Muammer Gümüş
23/11/2023
Konya'da alanında uzman tek klinik. Doktor tavsiyesi üzerine uzun süre pedagog arayışında bulunduk. Sonunda Psikonu bulduk. 8 seans pedagog randevumuzun ardından şuan çocuğumuz çok iyi çok şükür.
Gülümseyen Depresyon
Gülümseyen Depresyon
28/05/2023
Çocuklarınıza çocuk psikoloğu arayışınızda güvenle tercih edeceğiniz bir kurum.
Canan Öztürk
Canan Öztürk
22/09/2021
Konya'nın en iyi yeri yazanlar hepsini tek tek denemiş mi merak ediyorum. Sağlıkla ilgili bir konuda bu kadar faydasız yorumlar bırakmakla neye hizmet ediyorsunuz. Ismarlama yorumlar çok belli oluyor.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024 Psikon Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya. Designed By Furkan Reklam Ajansı