Disiplinli Bir Çocuk İçin 7 Kısa Cümle

Disiplin ile kötü muamele etme, çocuk yetiştirmede en çok kafa karıştıran şeylerden biridir. Cezalandırma, bağırma ve hatta dayak bir zamanlar disiplin için kullanılan teknikler olduğu için anne babalar, disiplin sözcüğünü duyunca negatif bir düşünceye yönelir. Oysa gerçek disiplin, çocuğa doğru ve yanlış arasındaki farkı öğretmek, reel hayatta karşısına çıkan kafa karıştırıcı durumlarda ona kılavuzluk etmektir. Disiplinin gerçek anlamını biraz daha açığa çıkarmak için, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz durumlarda kullanabileceğiniz 7 kısa ve vurucu cümleyi sizin için derledik.

ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUM

Çocuğunuza uzun cümleler kurmak yerine onu anladığınızı göstermenin kolay yolu, hislerine tercüman olacak bu kısacık cümleden geçiyor.

LÜTFEN YÜRÜ

Çocuğunuza “Koşma” diye negatif bir direktif vermek yerine, pozitif olanı seçin.

YENİDEN DENE

Çocuğunuz bazen kontrolü kaybettiğini düşünerek yanlış davranışlarda bulunabilir. Ona kontrolü yeniden ele aldığını göstermek için yeniden denemesini önerebilirsiniz.

SENİ TARTIŞMAYACAK KADAR ÇOK SEVİYORUM

Çocuklar bazen sadece ilgi çekmek için tartışma çıkarabilir. Onu sevdiğinizi yinelemeniz büyülü bir etki yaratarak tartışmayı bir anda ortadan kaldırabilir.

BÖYLE KONUŞTUĞUNDA SENİ ANLAMIYORUM

Mızmızlanan çocuğunuzu aslında size bir şey anlatmaya çalıştığı açıktır. Kesin ve net bir cümle ile onu anlamadığınızı söylerseniz size istediğiniz tonda cevap verecektir.

NE DİYORDUK?

Çocuğunuza “Teşekkürler”, “Lütfen” gibi görgü kurallarını öğretirken unuttuğunu fark ettiğinizde ona kızmak yerine yardımcı olun ve ne demesi gerektiğini bu kısacık cümle ile hatırlatın.

Hakkımızda

Konya’da 2 şubemiz ve Ankara’da 1 şubemizde bulunduğumuz ilin önde gelen psikologları ve pedagogları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Yüksek problem çözme yeteneği ve bireye özel çözüm yöntemlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Tüm danışanlarımızın sorunlarını çözmek için alanında tecrübeli, uzman psikolog ve pedagog ataması yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Yasal Uyarı!

www.pedagogkonya.com bulunan tüm içerikler www.pedagogkonya.com’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. www.pedagogkonya.com’da yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. www.pedagogkonya.com sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. www.pedagogkonya.com site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. www.pedagogkonya.com sitemizde Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Google Yorumlarımız

şevval savul
şevval savul
04/01/2024
Uzman çocuk psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve pedogog arayışlarınızda güvenle tercih edilecek profesyonel bir kurum.
sevim erman
sevim erman
31/12/2023
Uzman psikologların bulunduğu,oyun terapisi ve çocuk testleri alanında profesyonel hizmet verilen bir kurum.
ali erman
ali erman
10/12/2023
İyi hizmet veren kaliteli bir kurum.Tebrikler…
ÖMER GİRGİN
ÖMER GİRGİN
26/11/2023
Pedagog, çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi konusunda uzmanların olduğu profesyonel kurum.
Muammer Gümüş
Muammer Gümüş
23/11/2023
Konya'da alanında uzman tek klinik. Doktor tavsiyesi üzerine uzun süre pedagog arayışında bulunduk. Sonunda Psikonu bulduk. 8 seans pedagog randevumuzun ardından şuan çocuğumuz çok iyi çok şükür.
Gülümseyen Depresyon
Gülümseyen Depresyon
28/05/2023
Çocuklarınıza çocuk psikoloğu arayışınızda güvenle tercih edeceğiniz bir kurum.
Canan Öztürk
Canan Öztürk
22/09/2021
Konya'nın en iyi yeri yazanlar hepsini tek tek denemiş mi merak ediyorum. Sağlıkla ilgili bir konuda bu kadar faydasız yorumlar bırakmakla neye hizmet ediyorsunuz. Ismarlama yorumlar çok belli oluyor.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024 Psikon Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya. Designed By Furkan Reklam Ajansı