Çocuklarınızın Etkin Bir Şekilde Ders Çalışması İçin Öneriler

Çocuğum ders çalışmıyor.

Çocuğum ders çalışmak için oturuyor ama sadece oyalanıyor.

Çocuğuma ders çalıştırmak imkansız.

Bu cümleler birçok anne babanın yaşadığı sıkıntıları işaret ediyor. Eğer siz de sık sık bu cümleleri kuruyor ve çocuğunuzun etkin bir şekilde ders çalışmasını sağlayamıyorsanız bu yazıyı kaçırmayın.

 1. Grup Çalışması
  Çocuklarınızın etkin bir şekilde ders çalışmasını istiyorsanız onu 3 ile 5 kişiden oluşan küçük gruplarla çalışmak için yönlendirin. Böylece hem arkadaşlarının varlığı çalışmayı eğlenceli kılacak hem de konuya odaklanmak kolaylaşacaktır. Çocuğunuzun grup çalışmasına cevapları hazırlanmış sorularla katılmasını sağlayın. Böylece cevaplarını hazırladığı soruları daha derinden kavrayacaktır.
 2. Hedef Koyun
  Çocuğunuzun ulaşmak istediği hedefi öğrenin. Bu hedefi öğrendikten sonra hedefe ulaşmak için bir yol güzergahı hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuzun hedefe ulaşmak için yapacaklarını planlayarak plana uymasını sağlayabilirsiniz.
 3. Başarı Kelimesini Yeniden Tanımlayın
  Başarı kelimesi her zaman sonuç olarak ele alınabilir. Ancak başarı aslında çocuğunuzun ortaya koyduğu çabadır. Çocuğunuzun sıkı çalışmaktan zevk alıp mutlu olması için asıl başarının çabada gizli olduğunu anlatın.
 4. Dikkat Dağıtıcı Şeylerden Kurtulun
  İnternet, akıllı telefonlar, TV’ler… Bu dikkat dağıtıcı unsurlar sadece çocukların değil yetişkinlerin de verimli ve etkin çalışmasını engelliyor. Bu nedenle çocuklar çalışırken bu dikkat dağıtıcı şeyleri olabildiğince uzakta tutun.
 5. Baskı Kurmayın, Heveslendirin!
  Anne babaların çocuklara ders çalışmak için kurdukları baskı, düşünülenin tam aksine negatif bir etki yaratıyor. Baskı gören çocuklar etkin bir şekilde çalışamıyor iken, başarıları da düşüyor. Bunun yerine çocuğunuzun kendi çalışma konusunda yönetmesi için heveslendirin. Onun için dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak, hedefleri belirlenmiş, planlaması yapılmış bir ortam yaratın.

Hakkımızda

Konya’da 2 şubemiz ve Ankara’da 1 şubemizde bulunduğumuz ilin önde gelen psikologları ve pedagogları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Yüksek problem çözme yeteneği ve bireye özel çözüm yöntemlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Tüm danışanlarımızın sorunlarını çözmek için alanında tecrübeli, uzman psikolog ve pedagog ataması yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Yasal Uyarı!

www.pedagogkonya.com bulunan tüm içerikler www.pedagogkonya.com’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. www.pedagogkonya.com’da yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. www.pedagogkonya.com sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. www.pedagogkonya.com site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. www.pedagogkonya.com sitemizde Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Google Yorumlarımız

Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
14/03/2024
Konya çocuk psikoloğu pedagogu aile psikoloğu olarak şiddetle öneririm
şevval savul
şevval savul
04/01/2024
Uzman çocuk psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve pedogog arayışlarınızda güvenle tercih edilecek profesyonel bir kurum.
sevim erman
sevim erman
31/12/2023
Uzman psikologların bulunduğu,oyun terapisi ve çocuk testleri alanında profesyonel hizmet verilen bir kurum.
ali erman
ali erman
10/12/2023
İyi hizmet veren kaliteli bir kurum.Tebrikler…
ÖMER GİRGİN
ÖMER GİRGİN
26/11/2023
Pedagog, çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi konusunda uzmanların olduğu profesyonel kurum.
Muammer Gümüş
Muammer Gümüş
23/11/2023
Konya'da alanında uzman tek klinik. Doktor tavsiyesi üzerine uzun süre pedagog arayışında bulunduk. Sonunda Psikonu bulduk. 8 seans pedagog randevumuzun ardından şuan çocuğumuz çok iyi çok şükür.
Gülümseyen Depresyon
Gülümseyen Depresyon
28/05/2023
Çocuklarınıza çocuk psikoloğu arayışınızda güvenle tercih edeceğiniz bir kurum.
Canan Öztürk
Canan Öztürk
22/09/2021
Konya'nın en iyi yeri yazanlar hepsini tek tek denemiş mi merak ediyorum. Sağlıkla ilgili bir konuda bu kadar faydasız yorumlar bırakmakla neye hizmet ediyorsunuz. Ismarlama yorumlar çok belli oluyor.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024 Psikon Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya. Designed By Furkan Reklam Ajansı