Çocukların Kış Aylarında Dışarıda Oynamasının Faydaları

Çocukların Kış Aylarında Dışarıda Oynamasının Faydaları

Kış aylarında çocukları dışarıya çıkarmak mı? Kar, soğuk, buz ve daha fazlası ile zihinlerde yer etmiş kış mevsimi söz konusu olunca, bu düşünce birçok anne babayı dehşete düşürür. Aslında çocukların kış aylarında dışarıda ve aktif olmasının ciddi faydaları vardır. Bu faydaları sizin için bir araya getirdik.

Çocuğunuz Her Zaman Yapamayacağı Aktiviteler Yapabilir

Kış aylarında diğer mevsimlerde çocuğunuzun bulamayacağı kar yağar. Kar öylesine büyük bir zenginliktir ki çocuğunuz karla ilgili birçok farklı aktivite yapabilir. Kızakla kaymak, kayak yapmak, kardan adam yapmak, kar topu oynamak, kardan heykeller ve kaleler inşa etmek gibi başka bir mevsimde yaşamayacağı birçok aktiviteyi gerçekleştirmesi mümkündür.

Temiz Hava ve Güneş Işığı

Kış aylarında sokağa çıkmanın sadece çocukları değil yetişkinleri de hasta edeceğine dair bir inanış vardır. Ancak mikroplar ve virüsler dışarıda değil iç mekanlarda tutunur ve hayatta kalır. Çocuğunuz dışarıdayken bol bol temiz hava alır ve güneş ışığı ile birlikte kış boyunca bağışıklık sistemini destekleyecek D vitaminine kavuşur.

Çocuklara Unutulmaz Hatıralar Yaşatır

Çocukluğunuzu düşünün. Yaptığınız kardan adamlar, bitmek bilmeyen kartopu savaşları ile çocukluğunuz çok daha renkli değil miydi? Şimdi aynı hatıraları çocuklarınız için inşa etmenin vakti geldi.

Çocuklar TV ve Tabletten Uzaklaşırlar

Kış aylarında sürekli içeride kalmak zorunda kalan çocuklar, TV ve tabletlerle daha fazla vakit geçirirler. Oysa her gün birkaç saat dışarıya çıkan çocuklar hem TV ve tabletlerden uzaklaşırlar ve enerjilerini sağlıklı bir şekilde tüketirler.

Çocuklar Mutlu Eder

Kış aylarında dışarıda zaman geçirmek ve aktif olmak, çocukların stres ve kaygı yaşamalarını engeller. Mutluluk hormonu salgılamalarını sağlayarak kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar ve zihinsel sağlıklarını destekler.