Çocukların Kış Aylarında Dışarıda Oynamasının Faydaları

Kış aylarında çocukları dışarıya çıkarmak mı? Kar, soğuk, buz ve daha fazlası ile zihinlerde yer etmiş kış mevsimi söz konusu olunca, bu düşünce birçok anne babayı dehşete düşürür. Aslında çocukların kış aylarında dışarıda ve aktif olmasının ciddi faydaları vardır. Bu faydaları sizin için bir araya getirdik.

Çocuğunuz Her Zaman Yapamayacağı Aktiviteler Yapabilir

Kış aylarında diğer mevsimlerde çocuğunuzun bulamayacağı kar yağar. Kar öylesine büyük bir zenginliktir ki çocuğunuz karla ilgili birçok farklı aktivite yapabilir. Kızakla kaymak, kayak yapmak, kardan adam yapmak, kar topu oynamak, kardan heykeller ve kaleler inşa etmek gibi başka bir mevsimde yaşamayacağı birçok aktiviteyi gerçekleştirmesi mümkündür.

Temiz Hava ve Güneş Işığı

Kış aylarında sokağa çıkmanın sadece çocukları değil yetişkinleri de hasta edeceğine dair bir inanış vardır. Ancak mikroplar ve virüsler dışarıda değil iç mekanlarda tutunur ve hayatta kalır. Çocuğunuz dışarıdayken bol bol temiz hava alır ve güneş ışığı ile birlikte kış boyunca bağışıklık sistemini destekleyecek D vitaminine kavuşur.

Çocuklara Unutulmaz Hatıralar Yaşatır

Çocukluğunuzu düşünün. Yaptığınız kardan adamlar, bitmek bilmeyen kartopu savaşları ile çocukluğunuz çok daha renkli değil miydi? Şimdi aynı hatıraları çocuklarınız için inşa etmenin vakti geldi.

Çocuklar TV ve Tabletten Uzaklaşırlar

Kış aylarında sürekli içeride kalmak zorunda kalan çocuklar, TV ve tabletlerle daha fazla vakit geçirirler. Oysa her gün birkaç saat dışarıya çıkan çocuklar hem TV ve tabletlerden uzaklaşırlar ve enerjilerini sağlıklı bir şekilde tüketirler.

Çocuklar Mutlu Eder

Kış aylarında dışarıda zaman geçirmek ve aktif olmak, çocukların stres ve kaygı yaşamalarını engeller. Mutluluk hormonu salgılamalarını sağlayarak kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar ve zihinsel sağlıklarını destekler.

Hakkımızda

Konya’da 2 şubemiz ve Ankara’da 1 şubemizde bulunduğumuz ilin önde gelen psikologları ve pedagogları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Yüksek problem çözme yeteneği ve bireye özel çözüm yöntemlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Tüm danışanlarımızın sorunlarını çözmek için alanında tecrübeli, uzman psikolog ve pedagog ataması yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Yasal Uyarı!

www.pedagogkonya.com bulunan tüm içerikler www.pedagogkonya.com’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. www.pedagogkonya.com’da yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. www.pedagogkonya.com sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. www.pedagogkonya.com site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. www.pedagogkonya.com sitemizde Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Google Yorumlarımız

Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
14/03/2024
Konya çocuk psikoloğu pedagogu aile psikoloğu olarak şiddetle öneririm
şevval savul
şevval savul
04/01/2024
Uzman çocuk psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve pedogog arayışlarınızda güvenle tercih edilecek profesyonel bir kurum.
sevim erman
sevim erman
31/12/2023
Uzman psikologların bulunduğu,oyun terapisi ve çocuk testleri alanında profesyonel hizmet verilen bir kurum.
ali erman
ali erman
10/12/2023
İyi hizmet veren kaliteli bir kurum.Tebrikler…
ÖMER GİRGİN
ÖMER GİRGİN
26/11/2023
Pedagog, çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi konusunda uzmanların olduğu profesyonel kurum.
Muammer Gümüş
Muammer Gümüş
23/11/2023
Konya'da alanında uzman tek klinik. Doktor tavsiyesi üzerine uzun süre pedagog arayışında bulunduk. Sonunda Psikonu bulduk. 8 seans pedagog randevumuzun ardından şuan çocuğumuz çok iyi çok şükür.
Gülümseyen Depresyon
Gülümseyen Depresyon
28/05/2023
Çocuklarınıza çocuk psikoloğu arayışınızda güvenle tercih edeceğiniz bir kurum.
Canan Öztürk
Canan Öztürk
22/09/2021
Konya'nın en iyi yeri yazanlar hepsini tek tek denemiş mi merak ediyorum. Sağlıkla ilgili bir konuda bu kadar faydasız yorumlar bırakmakla neye hizmet ediyorsunuz. Ismarlama yorumlar çok belli oluyor.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024 Psikon Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya. Designed By Furkan Reklam Ajansı