Çocuğunuzun Öğrenmesini Kolaylaştıracak Faydalı 5 Öneri

Okul dönemi başlıyor. Birçok anne babanın aklında “Çocuğum okula uyum sağlayacak mı?” , “Çocuğum okula hazır mı?”, “Çocuğumun daha kolay öğrenmesi için neler yapabilirim?” soruları dolaşıyor.

Aslında günlük hayatın rutininde, banyo yaparken ya da yemek hazırlarken çocuğunuza numaralar ve dil ile ilgili temel konseptleri aktarmanız mümkün. Bunun için birkaç öneriye kulak vermek ve çocuğunuzla bir şeyler yaparken bu önerileri uygulamak yeterli.

Çocuğunuz okula başlamadan önce onun öğrenme becerisini geliştirecek ve evinizde ya da parkta uygulayabileceğiniz faydalı önerileri sizin için derledik.

Mutfakta Hesap Vakti

Yemek yapmak size, çocuğunuzun öğrenme becerisi geliştirmek için fırsat sunar. Yemeğin malzemelerini çocuğunuzla birlikte ölçün. Yumurtaları ona saydırın. Zaman ve ısı dereceleri ile ilgili bilgi verin. Kekin kaç derecede kaç dakika fırında kalacağını, saate bakarak keki ne zaman fırından çıkaracağını gösterin. Sandviçleri üçgen mi, kare mi istediğini sorun. Yarım, çeyrek gibi ölçüleri elmalar, armutlar üzerinden keserek anlatın.

Banyoda Öğrenme Vakti

Çocuğunuza banyoda düşündüğünüzden daha çok şey öğretebilirsiniz. Çocuğunuza bardaklar ya da plastik kaplar ile dolu, yarısı dolu ve boş gibi temel bilgileri verebilir, hangi oyuncağın batıp hangisinin yüzeceğini sorabilirsiniz.

Alışveriş Öğreticidir

Çocuğunuzla süpermarkete gittiğinizde birdenbire birçok uyarıcı ve bilgi ile karşılaşırsınız. Bu zenginliği öğretici bir şekilde kullanmak ise oldukça kolay. Çocuğunuzla sebze meyve reyonunda, tartı önünde durun ve ona ölçmenin temellerini öğretin. Reyonlar ve raflar arasında gezerek, ambalajların renkleri ve biçimleri üzerine konuşun. Paranızın neleri alıp nelere yetmeyeceği hakkında ondan fikir alın.

Parkta Oynayarak Öğrenin

Açık havada vakit geçirmek çocukların en keyif aldığı şeylerin başında gelir. Bu keyfi aynı zamanda bir öğrenme sürecine dönüştürmek için, çocuğunuzdan bir daire ya da üçgen bulmasını isteyin. Farklı türdeki ağaçları göstererek onlar hakkında bilgiler verin.

İşaretleri Takip Edin

Günümüzde hemen her yerde birçok tabela ve işaret bulunuyor. Çocuklarınıza bir şeyler öğretmek isterseniz bu işaretleri okuma oyunu yapabilirsiniz. Dışarıda ilk işareti kim görecek oyunuyla birlikte temel işaretler üzerine konuşabilirsiniz.

Hakkımızda

Konya’da 2 şubemiz ve Ankara’da 1 şubemizde bulunduğumuz ilin önde gelen psikologları ve pedagogları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Yüksek problem çözme yeteneği ve bireye özel çözüm yöntemlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Tüm danışanlarımızın sorunlarını çözmek için alanında tecrübeli, uzman psikolog ve pedagog ataması yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Yasal Uyarı!

www.pedagogkonya.com bulunan tüm içerikler www.pedagogkonya.com’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. www.pedagogkonya.com’da yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. www.pedagogkonya.com sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. www.pedagogkonya.com site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. www.pedagogkonya.com sitemizde Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Google Yorumlarımız

Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
14/03/2024
Konya çocuk psikoloğu pedagogu aile psikoloğu olarak şiddetle öneririm
şevval savul
şevval savul
04/01/2024
Uzman çocuk psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve pedogog arayışlarınızda güvenle tercih edilecek profesyonel bir kurum.
sevim erman
sevim erman
31/12/2023
Uzman psikologların bulunduğu,oyun terapisi ve çocuk testleri alanında profesyonel hizmet verilen bir kurum.
ali erman
ali erman
10/12/2023
İyi hizmet veren kaliteli bir kurum.Tebrikler…
ÖMER GİRGİN
ÖMER GİRGİN
26/11/2023
Pedagog, çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi konusunda uzmanların olduğu profesyonel kurum.
Muammer Gümüş
Muammer Gümüş
23/11/2023
Konya'da alanında uzman tek klinik. Doktor tavsiyesi üzerine uzun süre pedagog arayışında bulunduk. Sonunda Psikonu bulduk. 8 seans pedagog randevumuzun ardından şuan çocuğumuz çok iyi çok şükür.
Gülümseyen Depresyon
Gülümseyen Depresyon
28/05/2023
Çocuklarınıza çocuk psikoloğu arayışınızda güvenle tercih edeceğiniz bir kurum.
Canan Öztürk
Canan Öztürk
22/09/2021
Konya'nın en iyi yeri yazanlar hepsini tek tek denemiş mi merak ediyorum. Sağlıkla ilgili bir konuda bu kadar faydasız yorumlar bırakmakla neye hizmet ediyorsunuz. Ismarlama yorumlar çok belli oluyor.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024 Psikon Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya. Designed By Furkan Reklam Ajansı