Çocuklarınız İçin Hem Eğlenceli Hem De Öğretici Aktivite Önerileri

Çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmek için en kolay yol onlarla oynamaktır. Oyun çocukların kendilerini kolayca ifade edebilecekleri, yaşadıkları duyguları aktararak rahatlayabilecekleri bir alandır. Aynı zamanda anne baba ile oyun oynayarak geçirilen zaman aralarındaki iletişim daha sağlıklı bir hal almasını sağlar ve bağlarını güçlendirir. Elbette oyun oynarken çocukların eğlenmesi ve öğrenmesini sağlamak da mümkündür. Çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici aktivite önerilerini sizler için derledik.

Çocuklar İçin Eğitici ve Öğretici Oyunlar

1. Öğretici Oyunlar

Öğretici oyunlar, özellikle okul öncesi çağdaki çocuklar için çok önemlidir. Hayvanlar, rakamlar, renkler ve şekilleri öğreten kutu oyunlarını çocuklarınızla öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, okul çağındaki çocuklara, şehirleri, ülkeleri, insan vücudunu öğretmek için kendi kartlarınızı ve resimlerinizi hazırlayabilirsiniz.

2. Sesleri Öğrenin

Çocuğunuz harfleri ve sesleri tanıdıkça, okuma ve telaffuzları iyileşir. Bunun için onunla birlikte renkli kağıt ve kalemler kullanarak harfleri yazabilir, evin bazı yerlerine bu harfleri saklayarak, bulmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca, gazetelerde ve dergiler de harf avı yapabilir ve çocuğunuzdan harfleri saymasını isteyebilirsiniz.

3. Yazın

Çocuğunuza harfleri öğretmeyi ve yazma becerilerini geliştirmeyi bir oyun haline getirin. Bunun için eline bir kağıt ve kalem vermekle kalmayın. Noktaları birleştirme, parmak boyaları kullanma gibi neşeli yöntemler kullanın.

4. Renkleri Unutmayın

Çocuğunuz daha çok erken yaşlarda renkleri öğrenmeye başlar. Renkleri daha iyi öğrenmesi ve bu sırada eğlenmesi için renkli toplar veya ponponlar kullanın. Çocuğunuzdan bu nesneleri renklerine göre ayırmasını isteyin. Bu aktivite hem renkleri öğrenmelerini sağlayacak hem de büyük ve küçük motor becerilerini geliştirecektir.

5. Sayın

Çocuklarınıza saymayı öğretmek için nesnelere dokunabileceği bir aktivite seçin. Örneğin, kalemler, toplar, lego parçaları gibi yaşına uygun nesneleri karıştırarak verin ve bunları ayırmasını ve saymasını isteyin.

6. Müzikle Eğitin

Müziğin zihinsel gelişimde büyük önemi bulunur. Çocuğunuz için basit bir enstrüman alabilir, onunla birlikte tek bir notaya basarak, notaları tanımasına yardımcı olabilirsiniz.

7. Bilimsel Deneyler Yapın

İnternet üzerinden birçok çocuklara yönelik deneye ulaşmak mümkün. Bu deneylerden çocuğunuzun yaşına uygun basit deneyleri seçin. Çocuğunuzla birlikte mutfakta bu deneyleri yapın. İlgisini çeken bir deney olursa o konu üzerine eğilebilir, çocuğunuzla birlikte öğrenebilirsiniz.

8. Ekin, Dikin, Biçin

Çocuğunuzun ev dışındaki aktivitelerinin de önemli olduğunu unutmayın. Onu dünya ve doğa ile tanıştırmak için apartman ya da evinizin bahçesine bir şeyler ekip dikin, mutfağınızda ya da balkonunuzda çocuğunuza ait küçük bir bahçe oluşturun.

9. Dünyayı Tanıyın

Çocuğunuzla dünya turuna çıkamayabilirsiniz ama onunla istediğiniz kültürleri tanımak için gerekli her şey elinizin altında. Birlikte çocuklara yönelik belgeseller izleyebilir, merak ettiği ülkenin yemeklerini pişirebilir, bu bölgeye ait çizgi filmler ve fotoğraflarla çocuğunuza yeni kültürleri öğretebilirsiniz.

Hakkımızda

Konya’da 2 şubemiz ve Ankara’da 1 şubemizde bulunduğumuz ilin önde gelen psikologları ve pedagogları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Yüksek problem çözme yeteneği ve bireye özel çözüm yöntemlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Tüm danışanlarımızın sorunlarını çözmek için alanında tecrübeli, uzman psikolog ve pedagog ataması yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Yasal Uyarı!

www.pedagogkonya.com bulunan tüm içerikler www.pedagogkonya.com’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. www.pedagogkonya.com’da yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. www.pedagogkonya.com sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. www.pedagogkonya.com site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. www.pedagogkonya.com sitemizde Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Google Yorumlarımız

Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
14/03/2024
Konya çocuk psikoloğu pedagogu aile psikoloğu olarak şiddetle öneririm
şevval savul
şevval savul
04/01/2024
Uzman çocuk psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve pedogog arayışlarınızda güvenle tercih edilecek profesyonel bir kurum.
sevim erman
sevim erman
31/12/2023
Uzman psikologların bulunduğu,oyun terapisi ve çocuk testleri alanında profesyonel hizmet verilen bir kurum.
ali erman
ali erman
10/12/2023
İyi hizmet veren kaliteli bir kurum.Tebrikler…
ÖMER GİRGİN
ÖMER GİRGİN
26/11/2023
Pedagog, çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi konusunda uzmanların olduğu profesyonel kurum.
Muammer Gümüş
Muammer Gümüş
23/11/2023
Konya'da alanında uzman tek klinik. Doktor tavsiyesi üzerine uzun süre pedagog arayışında bulunduk. Sonunda Psikonu bulduk. 8 seans pedagog randevumuzun ardından şuan çocuğumuz çok iyi çok şükür.
Gülümseyen Depresyon
Gülümseyen Depresyon
28/05/2023
Çocuklarınıza çocuk psikoloğu arayışınızda güvenle tercih edeceğiniz bir kurum.
Canan Öztürk
Canan Öztürk
22/09/2021
Konya'nın en iyi yeri yazanlar hepsini tek tek denemiş mi merak ediyorum. Sağlıkla ilgili bir konuda bu kadar faydasız yorumlar bırakmakla neye hizmet ediyorsunuz. Ismarlama yorumlar çok belli oluyor.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024 Psikon Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya. Designed By Furkan Reklam Ajansı