Uzman Klinik Psikolog Ayşen Köse

2018 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji bölümünü İngilizce olarak bitirdim. Ardından İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. Yüksek Lisans Projemi “Çocukluk Travmasının Sınırda Kişilik Bozukluğuna Etkisi “üzerine yazdım. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimleri süresince Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri polikliniğinde alanında uzman, benim için çok kıymetli hocalarımla stajlarımı tamamladım.

Yüksek lisans eğitimim süresince Çocuklar için; Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi ve Masal Terapisi eğitimlerini aldım. Çocuklarda Öğrenme Bozuklukları, Okuma Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Dürtü Kontrol Bozukluğu, Davranış Bozuklukları, Okul Korkusu, Tik Bozuklukları, Alta Islatma, Yeme Bozuklukları, Kaygı Bozuklukları, Kardeş Kıskançlığı alanlarında çalışmaktayım.

Uyguladığım Testler; Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Frankfurter Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Beier Cümle Tamamlama,Arzu Listesi, Louisa Duss Psikanalitik Hikâyeler Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Raven Progressive Matris Testi

Yetişkinler için; Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapisi ile Kişilik Bozuklukları, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Fobiler, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke kontrolü alanlarında tedavilerimi sürdürmekteyim.

Uyguladığım Testler; Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Beck Anksiyete ve Beck Depresyon Ölçeği, SCL 90-R Ruhsal Belirti Tarama Listesi,Kent E.G.Y.,Montreal Bilişsel Değerlendirme (MoCA),Standardize Mini Mental Test (SMMT).

Hakkında

Adı:Ayşen Köse
Telefon:0332 321 00 03
Uzmanlık:Klinik Psikolog
DereceYüksek Lisans