Hangi Durumlarda Pedagoga Gidilmelidir?

Pedagoji bilindiği üzere çocuk ve ergenlerin psikolojik durumlarını, gelişim süreçlerini, sosyal ve kültürel ortamlarına göre içinde bulundukları duygu ve durumlarını inceleyen psikoloji alt dalıdır. Günümüzde ülkemizde psikoloğa gitme tabusu tam olarak yıkılabilmiş değildir.

Hal böyle iken ebeveynlerin çocuklarını pedagoga götürmeleri oldukça zor ve sosyal çevreden saklanılması gereken bir durum gibi anlaşılmaktadır. Halbuki pedagoga gitmek her bilinçli annenin dönem dönem yapması gereken sorumluluklarından birisidir. Çünkü pedagog yalnızca problemi olan çocukların problemlerinin çözümü için çalışmamaktadır.

Çocuklar yetişkinlere değil, yetişkinler çocuklara uyum sağlar…

Pedagog ruhsal problemi olan çocukların problemlerinin giderilmesinin yanı sıra gelişiminin takibi ve yetenek gelişimi, psikomotor gelişim, duyusal ve bilişsel gelişiminin güçlendirilmesi gibi bir çok alanda destek vermek ve aileye rehberlik etmek gibi misyonları da vardır.

Bu nedenle çocukları pedagoga götürmenin ebeveynler ve çocuklarının gelecekleri için çok büyük önemi vardır. Özellikle ikinci çocuk bekleniyorsa mevcut kardeşin yeni gelecek aile üyesini kabullenmesi için bile pedagoga gitmek kardeş kıskançlığı gibi bir problemin daha oluşmadan çözülmesine fayda sağlar.

Aynı zamanda eğer ilk çocuksa bebek bakımı, ailenin bebeğe nasıl davranması gerektiği, çocuk yetiştirmede dikkat edilmesi gerekenler gibi bir çok konu hakkında bilgi sahibi olmak için pedagoga gitmek ebeveynlerin hayatını son derece kolaylaştırabilir.

Yine aynı şekilde çocuğun duyusal ve bilişsel düzeyini destekleyecek faaliyetlerin öğrenilmesi, doğru oyuncak seçimi, annenin bebekle ilişkisi ve babanın bebekle ilişkisi gibi çocuğun geleceğini şekillendirecek ve onun güçlü bir birey olmasını sağlayacak bir çok konuda eğitim almak için pedagoga gidilmesi gerekmektedir.

Tüm bunların dışında aileyi önemli ölçüde etkileyecek olaylar ve süreçlerde pedagoga gidilmesi çocukların ciddi psikolojik travmalar geçirmesinin ve ruhsal sağlıklarının olumsuz etkilenmesinin önüne geçmektedir.

Bu olaylar en genel anlamda aileye yeni gelecek bir bebek olduğu zaman, anne ve babanın boşanma kararı alması ya da ayrı evlerde yaşamaları, işsizlik veyahut annenin işe başlaması gibi durumlar, uzun süreli seyahatlerde anne ve babanın çocuktan ayrı kalması gerektiği durumlarda, okul öncesi eğitime başlamadan hemen önce, aile içindeki ilişkilerde problemler varsa, okul ve ev değişikliği gibi durumlarda ve son olarak hastalık, ölüm gibi aileyi ve sosyal çevreyi olumsuz etkileyen durumlarda kesinlikle bir pedagoga başvurulması gerekmektedir.

Hakkımızda

Konya’da 2 şubemiz ve Ankara’da 1 şubemizde bulunduğumuz ilin önde gelen psikologları ve pedagogları ile sizlere hizmet sunmaktayız. Yüksek problem çözme yeteneği ve bireye özel çözüm yöntemlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Tüm danışanlarımızın sorunlarını çözmek için alanında tecrübeli, uzman psikolog ve pedagog ataması yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Yasal Uyarı!

www.pedagogkonya.com bulunan tüm içerikler www.pedagogkonya.com’a gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. www.pedagogkonya.com’da yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. www.pedagogkonya.com sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. www.pedagogkonya.com site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. www.pedagogkonya.com sitemizde Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Google Yorumlarımız

Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
Ömer Ali Bala (Furkan Reklam Ajansı)
14/03/2024
Konya çocuk psikoloğu pedagogu aile psikoloğu olarak şiddetle öneririm
şevval savul
şevval savul
04/01/2024
Uzman çocuk psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve pedogog arayışlarınızda güvenle tercih edilecek profesyonel bir kurum.
sevim erman
sevim erman
31/12/2023
Uzman psikologların bulunduğu,oyun terapisi ve çocuk testleri alanında profesyonel hizmet verilen bir kurum.
ali erman
ali erman
10/12/2023
İyi hizmet veren kaliteli bir kurum.Tebrikler…
ÖMER GİRGİN
ÖMER GİRGİN
26/11/2023
Pedagog, çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi konusunda uzmanların olduğu profesyonel kurum.
Muammer Gümüş
Muammer Gümüş
23/11/2023
Konya'da alanında uzman tek klinik. Doktor tavsiyesi üzerine uzun süre pedagog arayışında bulunduk. Sonunda Psikonu bulduk. 8 seans pedagog randevumuzun ardından şuan çocuğumuz çok iyi çok şükür.
Gülümseyen Depresyon
Gülümseyen Depresyon
28/05/2023
Çocuklarınıza çocuk psikoloğu arayışınızda güvenle tercih edeceğiniz bir kurum.
Canan Öztürk
Canan Öztürk
22/09/2021
Konya'nın en iyi yeri yazanlar hepsini tek tek denemiş mi merak ediyorum. Sağlıkla ilgili bir konuda bu kadar faydasız yorumlar bırakmakla neye hizmet ediyorsunuz. Ismarlama yorumlar çok belli oluyor.

Sitemizde kullanılan görsel ve illustrationlar Psikon’a ait olup izinsiz kullanılması durumunda yasal süreç başlatılacaktır. © 2016 – 2024 Psikon Uzman Çocuk ve Ergen Psikolojisi Pedagog Kliniği Konya. Designed By Furkan Reklam Ajansı